Handbiky

Handbiky pro ty, kteří opravdu jezdí. Stroje, na které se můžete spolehnout.

Horský handbike Vektor

Vektor

Cena od 250 000 Kč

Vektor je naše vlajková loď – praktický handbike s pomocným elektromotorem na celodenní vyjížďky (nejen) terénem. V tomto kole jsme zužitkovali roky vývoje a zkušeností a jsme na něj opravdu pyšní. Dá vám svobodu, která není u vozíčkářů vůbec běžná.

Díváte se na do detailu promyšlený stroj a věříme, že oceníte jeho hodnotu. Handbike byl poctivě testován po celé Evropě, v horách, v lesích, údolích, na turistických značkách, na stezkách pro horská kola a na mnoha místech na kterých ještě nikdy vozíčkář na žádném stroji nejel. A možná by radši ani jet neměl. Ale nemohli jsme si pomoct, prostě nás to bavilo!

Kontakt pro informace a objednávku: mikulas.hapka@ultina.cz

1 | Koncepce

Základní koncepce Vektoru je tzv. delta styl (dvě kola vzadu, jedno vepředu) handbike s pevným svařovaným rámem z naší oblíbené hliníkové slitiny EN AW 7020. Kolo má pomocný elektromotor v předním náboji a převodovku Pinion ve šlapacím středu. To nám umožnilo dobře zatížit přední kolo pro větší trakci a nenapínat příliš pohonné soustrojí vysokým kroutícím momentem motoru. Kola Vektoru mají 29” rozměr pro maximální přilnavost a prostupnost v terénu. Velká kola vyfiltrují většinu drobných nerovností a jízda je velmi pohodlná. S redukcí větších rázů do zad pomůže i na zapouzdřených ložiscích hladce se pohybující zadní odpružení se zdvihem 150mm a vzduchovým tlumičem Rock Shox Deluxe.

2 | Pohon

Elektromotor je výkonný 350W Bafang HS SWX02 s kroutícím momentem 45Nm na všech převodech. Energii si bere z velké 691Wh baterie. Je možné přikoupit a namontovat na kolo i druhou stejnou baterii. Nízkoúdržbová německá převodovka Pinion má 18 jemně odstupňovaných rychlostí s rozsahem neuvěřitelných 636% a umožňuje zařadit na jakýkoliv převod i na místě bez šlapání – to oceníte hlavně při zaseknutí se v prudkých kopcích.

3 | Konstrukce

Rám a vidlice Vektoru jsou odolné a svařené z velkých, ale tenkostěnných hliníkových trubek pro vynikající poměr hmotnosti a pevnosti. Rám má ze spodní strany ochrannou trubku, když se zaseknete tzv. “břichem” na překážce. Výztuhy jsou i na dalších potřebných místech. Zadní kola používají standardní 15x100mm rozteče nábojů a bytelné šroubovací osy ze slitiny EN AW 7075 naší vlastní výroby.

4 | Praktická řešení

Dlouze jsme pracovali na optimální geometrii zatáčení a Vektor tak zatáčí na handbike neuvěřitelně příjemně a bez námahy. Vektor díky tomu taky nepotřebuje stabilizační elastomer řízení a pro nasedání a transport má aretační trn, který zamezí otáčení vidlice.

Stupačky mají uzavřený tvar aby vydržely bez deformace případný náraz do překážek, protože jsou jako první na ráně. Jsou uchycené zvýšenými objímkami pro dobrou prostupnost chodidel v terénu a široký rozsah nastavení.

5 | Detaily

Kliky si vyrábíme sami – pevné a zajištěné třemi šrouby na vícehranu šlapací osy převodovky. Ložiska madel jsou v klikách, což umožňuje větší variabilitu požadované tloušťky gripů. Osičky madel jsou pak z 10mm nerezové oceli, aby se snadno neohly po pádu na madlo na bok.

Nepříjemnému ohýbání a lámání hadic a bowdenů brání ochranné pružinky a sdružené vedení. Handbike má mechanickou parkovací brzdu pro snadné nastupování. Na opěrku sedačky si můžete přimontovat až dva držáky na bidony a na zadní ose je montážní bod pro vlaječku a další dva montážní body pro libovolné příslušenství.

 

6 | Textil

Veškerý textil na Vektoru si vyrábíme sami. Pevné a měkké popruhy zajistí kotníky, kolena i pas, a vy zůstanete dobře usazeni i v drncavém terénu. Podsedák je omyvatelný a zádová opěrka naopak prodyšná. O jejich pohodlí se starají vícevrstvé sendviče paměťové pěny uvnitř. Kolena chrání před odřením z vnitřní strany chrániče s vyměkčeným potahem.

7 | Uživatelská přívětivost

Sedačka na handbiku se dá upnout do mnoha poloh. To společně s posuvnými stupačkami znamená, že na Vektoru může pohodlně jezdit kdokoliv od 165 do 200cm výšky. Posed je vzpřímený pro dobrý rozhled, praktičnost a hlavně zachování schopnosti jezdce vyvažovat náklony handbiku.

Neděláme kompromisy ani v oblasti osazení cyklokomponenty. Ráfky jsou zásadně od švýcarské firmy DT Swiss, zapletené dráty Sapim a točí se na nábojích Novatec. Vektor brzdí hydraulickými kotoučovými brzdami Shimano Deore na všech třech kolech. Všechny cyklokomponenty jsou standardní a dostupné modely a jsou tak v případě poškození snadno vyměnitelné nebo opravitelné v každém cykloservisu.

8 | Doplňující informace

Cyklo-komponenty výchozího osazení:

Motor: Bafang HS SWX02 350W/45Nm (Apache Power Silent Plus 29”)
Baterie: Apache Power RZ Li-Ion, 36V, 19,2Ah/691 Wh
Převodovka: Pinion P1.18
Přední brzda: Shimano Deore M6100, kotouč Formula 203mm
Zadní brzdy: Shimano Deore M6100 třmeny + Tektro Auriga Twin páka, kotouče Formula 160mm
Přední ráfek: DT Swiss H 552, 36d., 29”
Zadní ráfky: DT Swiss 533D, 32d., 29”
Zadní náboje: Novatec D041SB, 15x100mm
Přední plášť: Tufo XC14, 29” x 2,25”
Zadní pláště: Tufo XC13, 29” x 2,25”
Hmotnost: ??kg (s jednou baterií)

Dle domluvy lze namontovat i druhou baterii (+ 19 000 Kč), či případně změnit značku či řadu některých cyklokomponentů.

Kontakt pro informace a objednávku: mikulas.hapka@ultina.cz

Ostatní handbiky

Skalar

Cena od 170 000 Kč

Skalar je lehké a odolné gravel kolo určené pro sportovní jízdu vlastní silou po zpevněných površích i v mírném terénu. Dlouhé výlety do neznáma, rychlé vyjížďky po práci nebo cykloturistiku s rodinou budete na Skalaru milovat. Handbike využívá mnohé technologie z našeho Vektoru a je vybaven dvanáctirychlostní řadící sadou Shimano a brzdami na všech kolech.

Kontakt pro informace a objednávku: mikulas.hapka@ultina.cz

Tenzor

Cena od 190 000 Kč

Tenzor je #BESPOKE handbike bez hranic. Máte-li na kolo specifické požadavky, které se nedají zaškatulkovat, vyrobíme Vám cokoliv, co bude technicky možné! Velmi vhodná volba pro kvadruplegiky. Dodací lhůta pro Tenzor na míru může být až 12 měsíců.

Kontakt pro informace a objednávku: mikulas.hapka@ultina.cz