Handbiky

Handbiky pro ty, kteří opravdu jezdí. Stroje, na které se můžete spolehnout.

Horský e-handbike Vektor

Vektor

Cena od 250 000 Kč

Vektor je naše vlajková loď – praktický handbike s pomocným elektromotorem na celodenní vyjížďky (nejen) terénem. V tomto kole jsme zužitkovali roky vývoje a zkušeností a jsme na něj opravdu pyšní. Dá vám svobodu, která není na vozíku vůbec běžná.

Díváte se na stroj promyšlený do detailu a věříme, že oceníte jeho hodnotu. Handbike byl poctivě testován po celé Evropě, v horách, lesích, údolích, na turistických značkách, na stezkách pro horská kola a na mnoha místech na kterých ještě nikdy vozíčkář na žádném stroji nejel. A možná by radši ani jet neměl. Ale nemohli jsme si pomoct, prostě nás to bavilo!

Kontakt pro informace a objednávku: mikulas.hapka@ultina.cz

1 | Koncepce

Základní koncepce Vektoru je tzv. delta styl (dvě kola vzadu, jedno vepředu) handbike s pevným svařovaným rámem z naší oblíbené hliníkové slitiny EN AW 7020. Kolo má pomocný elektromotor v předním náboji a převodovku Pinion ve šlapacím středu. To nám umožnilo dobře zatížit přední kolo pro větší trakci a nenapínat příliš pohonné soustrojí vysokým kroutícím momentem motoru. Kola Vektoru mají 29” rozměr pro maximální přilnavost a prostupnost v terénu. Velká kola vyfiltrují většinu drobných nerovností a jízda je velmi pohodlná. S redukcí větších rázů do zad pomůže i zadní odpružení, hladce se pohybující na zapouzdřených ložiscích, se zdvihem 150 mm a vzduchovým tlumičem Rock Shox Deluxe.

2 | Pohon

Elektromotor je výkonný Bafang HS SWX02 s kroutícím momentem 50 Nm na všech převodech. Energii si bere z velké 17,5Ah baterie. Je možné však vyrobit i vyšší verzi s dvěma takovými bateriemi. Nízko údržbová německá převodovka Pinion má 18 jemně odstupňovaných rychlostí s rozsahem neuvěřitelných 636 % a umožňuje zařadit na jakýkoliv převod i na místě bez šlapání – to oceníte hlavně po zastávce v prudkých kopcích.

3 | Konstrukce

Rám a vidlice Vektoru jsou odolné a svařené z velkých, ale tenkostěnných trubek pro vynikající poměr hmotnosti a pevnosti. Rám má ze spodní strany ochrannou trubku pro případ, když se zaseknete tzv. “břichem” na překážce. Výztuhy jsou i na dalších potřebných místech. Zadní kola používají standardní 15×100 mm rozteče nábojů a bytelné šroubovací hliníkové osy naší vlastní výroby.

4 | Praktická řešení

Dlouze jsme pracovali na optimální geometrii zatáčení a Vektor tak na handbike zatáčí neuvěřitelně příjemně a bez námahy. Díky tomu taky nepotřebuje stabilizační elastomer řízení a pro nasedání a transport má aretační trn, který zamezí otáčení vidlice.

Stupačky mají uzavřený tvar, aby bez deformace vydržely případný náraz do překážek, protože jsou jako první na ráně. Jsou uchycené zvýšenými objímkami pro dobrou prostupnost chodidel v terénu a mají tak široký rozsah nastavení.

5 | Detaily

Kliky, které si vyrábíme sami jsou pevné a zajištěné třemi šrouby na vícehranu šlapací osy převodovky. Ložiska madel jsou v klikách, což umožňuje větší variabilitu požadované tloušťky gripů. Osičky madel jsou pak z 10 mm nerezové oceli, aby se snadno neohly při pádu bok přímo na madlo.

 

Nepříjemnému ohýbání a lámání hadic a bowdenů brání ochranné pružinky a sdružené vedení. Handbike má mechanickou parkovací brzdu pro snadné nastupování. Na opěrku sedačky je možné přimontovat až dva držáky na bidony a na zadní ose je montážní bod pro vlaječku a další dva montážní body pro libovolné příslušenství

6 | Textil

Veškerý textil na Vektoru si vyrábíme sami. Pevné a měkké popruhy zajistí kotníky, kolena i pas, a vy zůstanete dobře usazeni i v drncavém terénu. Podsedák je omyvatelný a zádová opěrka naopak prodyšná. O jejich pohodlí se starají vícevrstvé sendviče paměťové pěny uvnitř. Kolena chrání před odřením z vnitřní strany chrániče s vyměkčeným potahem.

7 | Uživatelská přívětivost

Sedačka na handbiku se dá upnout do mnoha poloh. To společně s posuvnými stupačkami znamená, že na Vektoru může pohodlně jezdit kdokoliv od 165 do 200cm výšky. Posed je vzpřímený pro dobrý rozhled, praktičnost a hlavně zachování schopnosti jezdce vyvažovat náklony handbiku.

Neděláme kompromisy ani v oblasti osazení cyklo komponenty. Ráfky jsou zásadně od švýcarské firmy DT Swiss, zapletené dráty Sapim a rotují na nábojích Novatec. Vektor brzdí hydraulickými kotoučovými brzdami Shimano Deore na všech třech kolech. Všechny cyklo komponenty jsou standardní a dostupné modely a jsou tak v případě poškození snadno opravitelné nebo vyměnitelné v každém cykloservisu.

8 | Doplňující informace

Cyklo komponenty výchozího osazení:

Motor: Bafang HS SWX02 50Nm
Baterie: Samsung 35E 17,5Ah / 48V
Převodovka: Pinion P1.18
Tlumič: Rock Shox Deluxe R, 210 x 55 mm
Přední brzda: Shimano Deore M6100, kotouč Formula 203 mm
Zadní brzdy: Shimano Deore M6100 třmeny + Tektro Auriga Twin páka, kotouče Formula 160 mm
Přední ráfek: DT Swiss H 552, 36d., 29”
Zadní ráfky: DT Swiss 533D, 32d., 29”
Zadní náboje: Novatec D041SB, 15 x 100 mm
Přední plášť: Tufo XC14, 29” x 2,25”
Zadní pláště: Tufo XC13, 29” x 2,25”
Hmotnost: 37,3 kg (s jednou baterií)

Po domluvě lze namontovat i druhou baterii (+ 19 000 Kč), či případně změnit značku či řadu některých cyklo komponentů.

Kontakt pro informace a objednávku: mikulas.hapka@ultina.cz

Ostatní handbiky

Skalar

Cena od 170 000 Kč

Skalar je lehké a odolné gravel kolo určené pro sportovní jízdu vlastní silou po zpevněných površích i v mírném terénu. Dlouhé výlety do neznáma, rychlé vyjížďky po práci nebo cykloturistiku s rodinou budete na Skalaru milovat. Handbike využívá mnohé technologie z našeho Vektoru a je vybaven dvanáctirychlostní řadící sadou Shimano a brzdami na všech kolech.

Kontakt pro informace a objednávku: mikulas.hapka@ultina.cz